In-Company aanvragen - Missie- en visievorming

Stap 1: Training/Workshop kiezen




Stap 2: Bedrijfsgegevens









Contactpersoon

 







Stap 3: Aanvraag versturen




Jouw gegevens worden nooit aan derden verstrekt. Vertrouwelijkheid is gegarandeerd.

Missie- en visievorming

Garantie Global Edutainment: 100% gegarandeerd

  • Vooruitstrevende missie
  • Juiste visie
  • Gegarandeerd draagvlaak
  • Helderheid in doelen
  • Gezamenlijk succes

Korte beschrijving


Succes is een reis, geen einddoel
In de training ‘Missie- en visievorming’ geef je betekenis aan de begrippen missie, visie en doelen en pas je ze toe op je afdeling, de organisatie en jezelf.

In de managementliteratuur kun je veel lezen over het stellen van doelen, visie en missie, elke auteur ontwikkelt zijn eigen aanpak daarin. Er bestaat geen ‘beste aanpak’, het is meer een kwestie van zoeken naar de methode die bij jou past. De training biedt je een grote blokkendoos die naar believen, doch niet willekeurig, in een bepaalde volgorde kan worden geplaatst.

Natuurlijk is het effect van de methode minimaal als de communicatie binnen het bedrijf wordt verwaarloosd. Een afdeling of organisatie die bezig is met het ontwikkelen van doelen, visie en missie doet dat door te communiceren. Actief luisteren is een belangrijk instrument bij het ontdekken van de doelen van je collegae. Tijdens de training ‘Missie- en visievorming’ komen de bijbehorende praktische communicatievaardigheden aan bod.

Er bestaat in onze optiek geen ideale blauwdruk, maar met de kennis en vaardigheden die je hebt opgedaan en opdoet ben je in staat om kritisch om te gaan met de interne veranderingsprocessen van je organisatie.

Taal kun je zien als een veranderingsinstrument
Taal en daarmee de cultuur, normen en waarden zijn allen van invloed op het al dan niet slagen van een veranderingstraject. Om succesvol te zijn worden eerst de volgende vragen gesteld:

  • Waar willen we naartoe?
  • Wat willen we bereiken?
  • Wanneer moeten de resultaten zichtbaar zijn?
  • Welke doelen streven we na?
  • Wat is onze visie? En wat is onze missie?

Succes is een reis, geen einddoel.

Tijdsbestek


De training Missie- en visievorming duurt meerdere dagen, verdeeld over het jaar en wordt naargelang de opleidingsvraag in overleg vastgesteld.

Een dag duurt van 09:30 tot 17:00 uur, met daarin twee pauzes voor koffie/thee en een lunchpauze.

Programma


Het programma van de training Missie- en visievorming bestaat uit:

  • Theorie en praktijk achter de gemeenschappelijke missie, visie en doelen
  • Theorie en praktijk achter het stellen van einddoelen
  • Het schrijven van de missie en visie
  • Visie en missie in de praktijk
  • Meetbaar maken van de resultaten, wat is de testprocedure?
  • Specifiek maken, wanneer en waar precies
  • De vormvoorwaarden van de doelen duidelijk hebben
  • Hoe te formuleren, Pro-actief of reactief
  • Binnen je ‘circle of influence’ of er buiten
  • Subdoelen stellen als mijlpalen
  • Je flexibiliteit vergroten en na evaluatie herschrijven
  • De neveneffecten onderzoeken
  • De trap gemeenschappelijk op en afgaan
  • Onderscheidt zien tussen mogelijke houdingen en een visie
  • Het minimale doel bepalen
  • De Logische niveaus van de organisatie onder de loep nemen
  • ‘Inbedding’, stel je voor dat het doel bereikt is, wat nu?

Resultaat


Het resultaat van de training Missie- en visievorming:

  • Goed geformuleerde missie, visie en doelen.
  • Gegarandeerd draagvlaak van de medewerkers en het management
  • Duidelijkheid in de kerncompetenties en vaardigheden van de organisatie
  • Afspraken maken over het gedrag in relatie tot de doelen
  • Op weg naar gezamenlijke resultaten
  • Helderheid in de factoren die de organisatie uniek maakt
  • Helderheid in wat doorslaggevend is voor het succes van de organisatie
  • Duidelijkheid in wat essentieel is voor de levensvatbaarheid van de organisatie
  • Een organisatie waar je wilt werken

Investeringsoverzicht


‘Missie- en visievorming’ verzorgen wij uitsluitend als In-Company training. Wij inventariseren graag de wensen in een vrijblijvend persoonlijk gesprek. Hierna ontvang je van ons een op maat geschreven voorstel.

Je kunt ons op werkdagen telefonisch bereiken op nummer 0252 - 518 537 en 24/7 via info@gebv.nl.

Uitgebreide beschrijving


Kijk uit voor kretologie
Doelen, visie en missie zijn geen 3 losstaande eenheden, ze beïnvloeden elkaar over en weer en dienen op elkaar afgestemd te zijn.

Een missie als “Wij willen een essentiële bijdrage leveren aan het opbouwen van een rechtvaardige samenleving” kan blijven hangen in kretologie. Zeker als geen visie wordt aangegeven hoe dat alles bereikt moet worden. En een visie kan op haar beurt weer blijven hangen in te algemene slagzinnen als er geen doelen geformuleerd zijn naar concreet gedrag, in een concrete omgeving.

Wat kwam eerst? De kip of het ei? Gaan we ons eerst bezighouden met doelen of juist eerst de missie en visie formuleren? In principe zal eerst een missie met daaraan gekoppeld een visie dienen te worden beschreven, waarna we doelen kunnen formuleren. Maar in het ontdekken en beschrijven van de missie, visie en doelen is het goed om de ‘trap’ verscheidene malen op en af te lopen.

Inspiratie die het werk tot een uitdaging maakt
Doelen, visie en missie zijn evenmin pure management ‘tools’. Het vormt ook het gereedschap voor jou om na te gaan wat jouw persoonlijke visie en missie is. Niet alleen met betrekking tot je werk en de organisatie, maar van jouw leven in het geheel. Daarom nodigen we je in de training ‘Missie- en visievorming’ uit om na te gaan wat jouw persoonlijke missie en visie is. Want als jouw persoonlijke missie en visie geen aansluiting vindt bij de doelen, visie en missie van het bedrijf, zullen deze laatste nooit die inspiratie kunnen leveren die het werken binnen het bedrijf tot een uitdaging maken.

Voor sommige mensen vormt dat een groot struikelblok. Om na te gaan wat je eigenlijk wilt bereiken moet je een goed idee hebben van de verschillende rollen die je inneemt. Zo kan iemand kwaliteitsmanager zijn, voorzitter van de automatiseringscommissie en lid van de OR.

Daarnaast is hij of zij echtgeno(o)t(e), ouder, lid van de vrijwillige brandweer en penningmeester van de volleybalvereniging. Als je nagaat dat elke rol zijn eigen doelen heeft, kun je wel inzien dat de meeste mensen zich verloren voelen en moeite hebben om ook maar een fractie daarvan te realiseren.

Dit is niet alleen een kwestie van kwantiteit, maar vooral een kwestie van een systeem hebben om met al die doelen om te gaan. In de training ‘Missie- en visievorming’ doen we je zo’n systeem aan de hand. Je gaat overzicht, duidelijkheid en rangorde aanbrengen in al die verscheidene doelen.

Missie of einddoel
Een missie of einddoel is een ‘statement’, en niet zoals een visie of doelen, opgebouwd uit verschillende stappen of lagen. We gebruiken het woord missie wanneer we spreken van een formeel geformuleerd einddoel. Een organisatie heeft, als het goed is, een missie.

Een missie vormt de inspiratie en motivatie voor je binnen de organisatie. Ze vertelt je waarom jij je verbonden voelt met het bedrijf. Het maakt dat je meegaat in grote en kleine veranderingen. In een goede missie herken jij je niet alleen, maar ook de klanten. Een missie dient ook hen aan te spreken.

Een goede missie geeft een gemeenschappelijke identiteit. Het maakt dat mensen niet langer praten over “het bedrijf”, maar “ons bedrijf”, “onze afdeling”, “ons team”.

Kenmerken van doelen
Doelen dienen aan de volgende kenmerken te voldoen:

  • Doelen zijn afgeleid en in overeenstemming met de missie ofwel de fundamentele zin van de organisatie.
  • Doelen zijn vertaald naar de omgeving, gedrag en capaciteiten. Ze zijn  met andere woorden, concreet vertaald naar het werk.
  • Doelen richten zich op wat echt belangrijk is. Dit klinkt als het intrappen van een open deur, maar toch vormt het een belangrijk kenmerk.
  • Er zal altijd sprake zijn van verschillende doelen, omdat een organisatie nu eenmaal verschillende behoeften kent.
  • Doelen dienen zinnig en redelijk uitvoerbaar te zijn. Alleen dan zullen de medewerkers zich er voor inzetten.
  • Doelen zullen ook een bepaalde mate van flexibiliteit dienen te hebben. Te rigide doelen bieden onvoldoende speelruimte bij plotselinge veranderingen in bijvoorbeeld het ondernemingsklimaat.
  • Doelen dienen goed gedefinieerd te worden en bij voorkeur schriftelijk te worden uitgewerkt. Door het op schrift te stellen ga je jouw gedachten en ideeën nauwkeurig onder woorden brengen.

Op het moment dat jij je gaat bezighouden met het formuleren van je missie, visie en doelen, heb je al een heel leven met ervaringen achter je liggen. Je begint niet met een schone lei, maar in een omgeving waar van alles gebeurt en is gebeurd. Op weg naar je einddoel kun jij je altijd putten uit je eigen verleden, uit de ervaringen van de organisatie en die van haar medewerkers.

Als je weet wat je belangrijk vindt, kun je doelen vaststellen om dat te bereiken. Die doelen zullen weergeven wat je werkelijk belangrijk en waardevol vindt en daarmee kracht, inspiratie en een beter inzicht in jezelf en de organisatie geven.

De meeste mensen willen geluk in hun leven. Maar, waardoor ontstaat geluk? Geluk is een neveneffect van zinvol en doelgericht werken en leven.

Wij helpen je daar graag bij!

Contact & Service

Stel je vraag

 


Bel mij terug

 




Nieuwsbrief aanvragen

 





In-Company

Al onze trainingen en workshops zijn In-Company te verzorgen. Ook in de avond of in het weekend.

  • Lagere deelnemerskosten
  • Geen verloren reistijd
  • Vertrouwde omgeving
  • Optimale interactie

Meer weten?
Wij informeren je graag over de mogelijkheden. Bel ons tijdens kantooruren: 0252 - 518 537

De volgende bedrijven kozen voor Global Edutainment:

ArvalGemeente Den haagAO ServicesABN AMRODe Noordwijkse SchoolChristelijke Basisschool Wakersduin
UMC UtrechtSint Franciscus GasthuisSt. Antonius ZiekenhuisSlingeland ZiekenhuisDeventer ziekenhuisLievensberg Ziekenhuis
KPNABN AMROTata SteelHanzehogeschool GroningenGemeente Den HaagASR Nederland
Gemeente SchiedamLuzac CollegeIBO instituut voor bedrijfskunde RabobankNationale NederlandenHEAD Verenigingsbureau
ICT bedrijf Rechterlijke OrganisatieWaterschap Reest en WiedenMonuta VerzekeringenNoorderpoortGemeente DalfsenGemeente Helmond
Advocaten PuntenVU medisch centrumConspect GroupGemeente DongeradeelLUMCElkerliek Ziekenhuis
FlevoziekenhuisFranciscus Ziekenhuis RoosendaalKennemer GasthuisLievensberg ZiekenhuisDeloitteAvans Hogeschool
TrespaFluorConspectDeltaDuoflexGemeente Cuijk
Gemeente SoestrabobankStart PeopleWladimiroff AdvocatenGemeente Midden-DrentheAMC Amsterdam
Groene Hart ZiekenhuisMaasstad ZiekenhuisStreekziekenhuis Koningin BeatrixErasmus MCHaga ZiekenhuisFontys Hogescholen
Bronovo ZiekenhuisSTAMM CMOWindesheimWindesheimNHTV
© 2012 Global Edutainment B.V.  - Webdesign door Bart Meinders